donderdag 29 november 2012

Bestellen van onderdelen

Deze onderdelen heb ik bij Charlies3dtechnologies@gmail.com besteld

1x   Prusa Mendel plastic parts kit         ( ga toch overstappen naar een reprap kit , om zeker te zijn     dat alles past)
1x   Greg's Hinged extruder plastic set- Metric                   
1x   Hobbed bolt                                                                    
2x   100K NTC Thermistor with PTFE sleeving            
2x   5,6ohm Heater Resistor with PTFE sleeving    
1x   Alu Hot-End Mounting Plate
1x   Extruder Springs and Bolts set 2pcs
2x   MXL Pulley                                                      
2x   MXL Belt                                                             
3x   Endstop                                                             
11x LM8UU Lineair Bearing                                  
6x   608ZZ Bearing                                                 
1x   Alu Prusa Mendel Bottom plate
5x   NEMA17 Stepper Motor                                 

Dit voor ongeveer 260 euro btw inbegrepen
De electroniche onderdelen bestel ik later

vrijdag 23 november 2012

Foto's van mijn zelfbouw Prusa Mendel

Deze foto's zijn niet van de beste kwaliteit maar het is een begin , zoals het project
Zoals je ziet is er nog veel werk af te leggen , maar de frame is er al
 



 
Hier met de 8mm staven
Het ziet eruit zoals ik gedroomd heb, nu nog zien of alles vlotjes loopt met de stappenmotoren
 





 
 


maandag 19 november 2012

2: Stukken uit MDF zagen voor assembleren van de draadstang en buisjes


Voor het maken van de hoekstukken heb ik zeer lang gezocht naar een goed en duidelijk tekening , zelf heb ik kilo's papier verslonden omereen te tekenen wat mij bijna is gelukt , totdat ik deze op het web heb gevonden
Je vertrekt vanuit een gelijkzijdige driehoek te tekenen van 60x60x60mm en dan volg je verder de tekening

 
De inspiratie kom meestal vanuit deze site
http://numbersixreprap.blogspot.be/2011/01/frame-vertex.html
 
 

8 x MDF klemmen
 
Dit zijn de Z-steunen waar de Z-stappenmotoren opgemonteerd worden



 
Dit is de steun voor de Y-Motor

 
 
Tot hiertoe ben ik al 41 euro's armer in de BRICO aan volgende artikelen
1: 6x1m draadstang van M8
2: MDF plaat van 122x61x18mm ( veel overschot )
3: 3x1m stang van 8mm diameter
4: 4x verbindingsmoeren M8 ( 2 nodig voor de Z-beweging )
 

Hieronder zie je hoe het geheel ongeveer er uit zal zien ,de klemmen zijn wat kleiner
 




Mijn inspiratie kom meestal van deze site
 
Dus zover ben ik , alles is gezaagd nu alles nog boren en monteren 
Moet nog effe wachten om de gaten te boren ,  aangezien ik nog geen kolomboormachiene bezit moet ik mij een aanschaffen want vanuit de hand boren zal niet nauwkeurig genoeg zijn , zodoende effe appeldoorn bellen  



Zodra mijn Prusa-Mendel in elkaar zit laat ik wat foto's zien
 
 

 
 
 
 


1: Draadstang en buisjes op lengte zagen

http://reprap.org/wiki/Prusa_Mendel/nl

Uit deze site heb ik de afmetingen van de draadstangen en buisjes gehaald , en nog veel meer

6 B M8×370mm draadstang 3 per zijde
4
C
M8×294mm draadstang voorkant / achterkant
3
A 
M8×440mm draadstang bovenkant / onderkant
2
E 
M8×210mm draadstang Z-spindel
1 M8×50mm draadstangd of M8x30 of langere bouten voor de X idler. Opgepast: Als de bout te lang is, is het mogelijk dat er niet voldoende draad op de bout beschikbaar is (?)
2
X 
8mm×420mm gladde staaf X-staaf
2
Y
8mm×406mm gladde staaf Y-staaf
2
Z 
8mm×350mm gladde staaf Z-staaf

Stang 1: 370mm, 370mm, 210mm, ~50mm (het laatste stuk zal ietwat korter worden dan 50mm.      Gebruik het voor je idler. Als alternatief kan een M8x30 of langere bout gebruikt worden.)
Stang 2: 370mm, 370mm, 210mm, ~50mm
Stang 3: 370mm, 294mm, 294mm, ~42mm
Stang 4: 370mm, 294mm, 294mm, ~42mm
Stang 5: 440mm, 440mm, ~120mm
Stang 6: 440mm



Start

Hai ,


Prusa Mendel
 

Naar lang surfen op het internet ben ik tot besluitgekomen om een zelfbouw Prusa Mendel 3D-printer te bouwen en deze bouwervaring met U te delen
Ik ben geen schrijver en daarom zal ik zoveel mogelijk foto's van het internet op deze site plaatsen , een foto zeg meer dan 1000 woorden
Omdat ik niet weet wat het eindresultaat zal worden , heb ik besloten deze 3D-Printer te bouwen in MDF van 18mm dikte , je hebt er maar weinig van nodig en is gemakkelijk te bewerken en goedkoop en je doet veel ervaring op
Dit is de volgorde van bouwen die ik zowat in mijn hoofd heb

1: Draadstang en buisjes op lengte zagen
2: Stukken uit MDF zagen voor het asembleren van de draadstangen en buisjes
3: De beweegbare tafel bouwen
4: De 5 stappenmotors plaatsen ( Type NEMA17 * )
5: Extruder monteren ( Type J Head * )
6: De interface ( drivers voor stappenmotors ) monteren en aansluiten ( Stepstick printjes * )
7: Arduino installeren , het hart van de printer (Sanguinololu * )
8: Software installeren (OpenSCAD , slic3r , sprinter * )
9: En als laatste en moeilijkste het calibreren van het geheel

*: Deze merken of types kunnen nog worden veranderd tijdens het bouwen

Laten wij er nu maar aan beginnen , voor het donker wordt , indien er iets geschreven staat waar U niet eens mee bent of een betere oplossing voor geeft , aarzel dan niet om mij een mailtje te sturen  erwin.meyvaert@telenet.be